אודות האקדמיה

החזון שלנו

תורת לחימה, הגנה עצמית, חוסן מנטלי וצמיחה אישית

בשורה תחתונה, מה אנחנו מאחלים לעצמנו ולילדים שלנו? בריאות, שמחת חיים, הגשמה עצמית והצלחה בכל מה שנבחר לעשות. אנחנו, כמי שליוו, הדריכו וחינכו אלפים רבים של גברים ונשים, בני-נוער וילדים מכל הגילאים - משוכנעים שזו למעשה מטרתה של כל מערכת לימודית וחינוכית. לשם מה אנחנו שולחים את ילדינו ללמוד אם…

קראו עוד

היסטוריה

תולדות האקדמיה הישראלית לקרב מגע

לשחר יזרעאלי ואלעד ביננפלד יש חזון - שכל ילד בעולם ילמד קרב מגע! שחר ואלעד גדלו באיגוד הבינלאומי לקרב מגע - IKMF. אייל ינילוב, גבי נח, אלי בן-עמי ואבי מויאל היו מוריהם בין השנים 1997-2009. האיגוד הבינלאומי לקרב מגע הפיץ את שיטתו של אימי שדה אור ליכטנפלד, מייסד השיטה. שחר,…

קראו עוד

צוות האקדמיה

מנכ"ל ומייסד

שחר יזרעאלי

יו״ר האקדמיה הישראלית לקרב מגע,
מומחה בהדרכת אוכלוסיות קצה, אחראי תחום הכשרת מדריכים ופיתוח תכניות הגנה עצמית.
מדריך קרב מגע משנת 1997

מנכ"ל ומייסד

אלעד ביננפלד

מנכ״ל האקדמיה הישראלית לקרב מגע, מומחה בהדרכת אוכלוסיות קצה, אחראי על קידום תכניות למודעות ומניעת אלימות.
מדריך קרב מגע משנת 2003

שחף גל

מדריך קרב מגע משנת 2011

יותם הלפרין

מדריך קרב מגע משנת 2018

גיא ארז

מדריך קרב מגע משנת 2018

השיטה

יעדי ההכשרה של האקדמיה

האקדמיה פועלת להעניק לכל אדם שלוש יכולות עקרוניות:
1. לשמור על עצמו מפני אלימות - פיזית, מילולית ורגשית.
2. לבנות ולטפח עולם פנימי רגשי חזק, בריא ותומך.
3. לצמוח כאדם שמגשים את עצמו, תורם לחברה ונתרם ממנה.
על-מנת לעשות זאת משלבת האקדמיה שני עולמות תוכן: עולמה העשיר, היעיל והייחודי של שיטת קרב המגע ומודל הוראה ייחודי שפותח באקדמיה שלנו – "מודל ברהא"י". יותר מכך, האקדמיה מלמדת בשיטת הוראה של "אימון אישי בתוך אימון קבוצתי", כלומר שיטות הלימוד מותאמות במיוחד להוראה בקבוצות, תוך התייחסות פרטנית של המדריכים לכל אחד מן המשתתפים ורתימתה של הקבוצה כמכלול עבור כל אחד מחבריה.

לפרטים נוספים

מודל ברהא"י

ה"איך" זה עובד

ה"איך" עוסק בדרכי ההוראה והחניכה המומלצות להעברת התוכן, דרכים שמטרתן להעצים את התלמידים ולהקנות למורים כלים פרקטיים לתיווך מצבים, חיכוכים וסיטואציות מאתגרות בכיתה.

לפרטים נוספים

מה אומרים עלינו
הורים מספרים ומכתבי תודה

לאיתי שהוא ילד עם צרכים מיוחדים, חשובה הפתיחות לקבל אותו על ידי המדריכים ואז גם על ידי הילדים. התרומה היא בכך שהוא צריך לעמוד, ומצליח בדרך כלל, בסטנדרטים וכללי ההתנהגות של הילדים האחרים בחוג. איתי לומד להגן על עצמו ,מקווה שיישם כשיצטרך, משמעת וחברות ועוד הרבה הרגלים וחוקים. תודה על כל השנים שאתה המדריכים והילדים מקבלים ומכילים אותו

ורדה אדמון

בנותיי עדן וחן משתתפות בחוג כשבע שנים וספיר כשנה. בנותיי נהנות מאוד להשתתף בחוג קרב מגע ומחכות לו בקוצר רוח.
החוג תרם לבנותיי רבות: ליכולת להגן על עצמן, בידע רב בזהירות והימנעות מסכנות, לביטחון העצמי שלהן ולכושר הגופני שלהן.
אני ממליצה מאוד על חוג זה וחושבת שכל ילד צריך ללמוד קרב מגע מגיל צעיר

איריס ברנץ

אני מתאמן אצל שחר מגיל 4 וחצי וכיום אני בן 18 וחצי חוץ משנה אחת של הפסקה למדתי קרב מגע במשך 14 שנה. קרב מגע תרם לי רבות מבחינת ביטחון אישי ומשמעת עצמית. חוץ מתחושת ההעצמה שמקבלים מכוח וידע כזה שלרשותך, לומדים מתי וכיצד להשתמש בו, לשמור אותו רק למקרים מאוד קיצוניים ורק כשאין ברירה אחרת.
הקרב מגע הוא מחנך לערכים ואני הייתי שמח לראות עוד אנשים שיכולים להגן על עצמם ולא ליפול קורבן לפשע כזה או אחר.

גיא ארז

לשחר המקסים, רצינו להודות לך על היחס העדינות והגישה שיש לך לילדים. שקדי הגיע לפני 4 שנים ויותר חסר ביטחון וחלש. והיום לאחר שנים של התמדה שקד עם ביטחון וכושר גופני. אנחנו רוצים להודות לך על הקרב מגע ומה שאתה מעביר לילדים מעבר לחוג . תודה על הכל!

שקד וסיגל יוסף

את בני, ארז, לקחתי לחוג קרב מגע בגיל שלוש וחצי, לאחר שראיתי כל יום במשך שלושה שבועות איך ילדים מהגן שלו דוחפים אותו, לוקחים ממנו דברים, הורסים לו את הדברים שהוא בונה, והוא עומד חסר אונים ובוכה.
הגענו לחוג קרב מגע אצל שחר, ההשקעה והמאמץ היו כדאיים. ארז הולך היום אל הגן עם ביטחון, הוא למד להגיד "לא, זה לא נעים לי" ובמידת הצורך – גם לעמוד על שלו מול ילדים אחרים..

 

מיכל, אמא של ארז

זוהי השנה השלישית ששלושת ילדי לומדים קרב מגע. משנה לשנה אני רואה כמה ילדיי יותר בטוחים בעצמם, רגועים יותר וחזקים פיזית. כאמא אני ממליצה לכל הורה לרשום את ילדיו לחוג קרב מגע, כי המיומנות שרוכשים בחוג היא מסוג חובה, כמו כתיבה וקריאה בבית ספר בכיתה א'
ברצוני להודות לכם ולאחל הצלחה גם בהמשך. נתראה גם בשנת לימודים הבאה!

מרינה שקליאר, אמא של ליאל, איתי ועילי

אני יסמין ענבר, אמא של רביד ונעם המתאמנים זו השנה השנייה אצל שחר יזרעאלי. אני רוצה להביע את שביעות רצוני מהחוג ובמיוחד מהאופן שבו שחר מנהל את החוג. ניכר כי החוג משפר את יכולתם הפיזיות, מקנה להם כלים להגנה עצמית ומשפר את ביטחונם העצמי.
עוד ניכר כי שחר משקיע זמן ומאמץ כדי שהאימונים יהיו מגוונים ומועילים תוך לימוד ריסון עצמי ומתן כבוד לזולת. מעבר להיותו מאמן מקצועי שחר הוא דוגמא ומופת לאדם המשמש בתפקיד חינוכי.

יסמין ענבר

שני ילדי בני 6 ו-9 מתאמנים בקרב מגע זאת השנה שנייה ושלישית בהדרכת שחר יזרעאלי.
נרשמנו כיוון נאלצנו להתמודד מול אלימות פיזית שילדי חוו. החוג נתן לנו הגנה עצמית, בטחון והערכה עצמית ויכולות התמודדות עם אתגרים. שיח מנחה בתחילת כל שיעור עם פתרונות להתמודדות במקרי קיצון ,
דחיית סיפוקים , עבודת צוות , בטחון עצמי ופיתוח מיומניות ספורטביות.
כל זאת בשיעור עם מדריך ועוזרי מדריך , דרך משחק בשילוב מיומנויות הגנה , הומור וחיזוקים חיוביים.

דינה גראד

אנחנו עובדים עם המון ארגונים, חברות ומוסדות

בין לקוחותינו

דילוג לתוכן